Egy kicsit böngészgettem a neten, hátha érthetőbb lesz számomra az Uchouten Kazoku világa. Ezt találtam:
Tengu: neve eredetileg egy kínai kutyadémontól (Tiangou) ered, angolul is heavenly dog-ként nevezik. Hogy ebből a „mennyei kutyából” hogyan lett később madárszerű lény, azt nem tudni. Két fajtája van: a karasu tengu, varjúszerű fejjel és fekete szárnnyal, valamint a yamabushi tengu, ami jóval emberszerűbb, hosszú, piros orral, piros bőrrel. A tenguk lábukon getát, azaz fából készült szandált hordanak, de a tengu geta egy kicsit eltér a hagyományostól, mert a talpán két-három fok helyett csak egy van. Különleges fejfedőjük a tokin, fegyverük pedig a hauchiwa, egy madártollból készült legyező, ami hatalmas tornádót tud kelteni. Szárnya nem mindegyik tengunak van, mégis az összes képes repülni, a szárnynélküliek, ha jól olvastam, a legyezőjük segítségével. Céljuk viszályt szítani az emberek között, ezért sokáig őt okolták a háborúk kitörése miatt. Manapság ez kicsit enyhült, most már csak hegyekben élő szellemként ismert. Gőgös szerzetesek vagy szamurájok reinkarnációi, és a japán nyelvben a ’tengu’ kifejezést használják a gőgös emberekre is.
Amit pedig én raccoon dog-ként írtam a szövegben, az (mint megtudtam) nem más, mint a tanuki. Magyarul nyestkutya, feje a mosómedvére hasonlít, kb. róka méretű, de lábai rövidebbek, bundája dús, színe az okkersárgától a feketéig változhat. A japán mitológiában a rókákhoz hasonlóan képes tetszőleges alakot ölteni, általában nagy pocakú, nőcsábász szerzetes alakját veszi fel. Szeret inni, de pénz helyett átváltoztatott falevelekkel fizet. Mire ezt észreveszik, ő már rég máshol jár. Átváltozás előtt is falevelet tesz a fejére. Gyakori témája a japán szobroknak, ahol nagy hassal és hatalmas (akár földig érő) herékkel ábrázolják.
Nos, ennyi lenne, remélem tudtam mondani valami újdonságot. Azért kíváncsi leszek, hogy az animében ez mennyire lesz hangsúlyos.